Szanowni Państwo,

po sytuacji jaka miała miejsce w naszej gminie w niedzielę, zwróciłem się do Wojewody Małopolskiego, z prośbą o wsparcie dla rolników z terenu naszej Gminy. Poniżej zamieszczam odpowiedź jaką otrzymałem z Urzędu Wojewódzkiego.

Dodatkowo informuję także Państwa, że odbyłem już rozmowy z sąsiednimi samorządami i Wodami Polskimi, na temat przeciwdziałania skutkom nawalnych opadów deszczów w przyszłości. Będę na pewno kolejny już raz zabiegał o doprowadzenie do należytego stanu potoku Ropotek.

W porozumieniu z sąsiednimi samorządami będziemy też zabiegać o budowę zbiornika retencyjnego “Szarbia”, który jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa całego regionu.

Mam nadzieję, że instytucje odpowiedzialne za cieki wodne i realizację tego typu inwestycji, w końcu dostrzegą nasz problem i zrealizują niezbędne inwestycje, aby zapobiegać kolejnym podtopieniom w przyszłości.