Spotkanie Projektowe „Easy Energy” w Iwanowicach 19.06.2024

.

W ramach projektu Easy Energy Efficency solutions for public buildings and small companies in the BSR, realizowanym wraz z Stowarzyszeniem Otulina Podkrakowska, przedstawiciele naszej gminy 19 czerwca 2024r. wzięli udział w kolejnym spotkaniu projektowym.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane proste, nisko kosztowe działania zwiększające efektywność energetyczną. Była również okazja na wymianę opinii w temat już wdrożonych działań z zakresu termoizolacji budynków, zużycia wody, czy energii elektrycznej. W części warsztatowej zostały wypełnione ankiety, w których umieszczono nowe pomysły z zakresu Easy Energy. W najbliższym czasie rozwiązania, które zaproponowali przedstawiciele naszej oraz innych gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Otulina Podkrakowska. W najbliższym czasie wszystkie zebrane rozwiązania zostaną przekazane do analizy w ramach 1. etapu projektu, który polega na zebraniu rozwiązań w grupach docelowych.

Wypracowane łatwe do wdrożenia rozwiązania mają przynieść około 3-12% efektywności energetycznej, a ponieważ są to proste i praktyczne rozwiązania, mogę być wdrażane w większej liczbie budynków. Dzięki temu, nasza gmina może uzyskać globalnie większą efektywność energetyczną na poziomie budynków użyteczności publicznej.

Więcej o projekcie: https://easy-energy-bsr.eu/

Stowarzyszenie Otulina Podkrakowska – jako PARTNER – realizuje projekt partnerski współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg Morza Bałtyckiego na lata 2021-2027 (https://interreg-baltic.eu/about/)

 

.