Od 1 kwietnia do 30 czerwca Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Spisem objęci są:

  • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
  • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS www.spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. 

Mieszkańcy Gminy Koniusza, którzy nie mogą się spisać we własnym zakresie mogą dokonać samospisu w Urzędzie Gminy w Koniuszy. Stanowisko do samospisu dostępne jest dla mieszkańców, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

W samospisie dokonywanym w Urzędzie Gminy zawsze pomaga pracownik Gminnego Biura Spisowego, dlatego też bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, dzwoniąc pod nr tel: 12 386 91 00 w godzinach pracy Urzędu.

Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

W dniach od 1 kwietnia do 3 maja 2021 r. nie ma możliwości, aby rachmistrz spisowy kontaktował się z Państwem telefonicznie. W tym czasie możliwy jest jedynie samospis internetowy. 

Od dnia 4 maja 2021 r.,  w teren naszej Gminy,   wyruszy 4 rachmistrzów spisowych.

Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Chcesz sprawdzić, o co zostaniesz zapytany w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na spis.gov.pl/ i bądź na bieżąco!