NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ W GMINIE KONIUSZA

Wójt Gminy Koniusza uprzejmie informuję, że na terenie naszej gminy rusza Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Program będzie realizowany w :

  • Gminnym Ośrodku Zdrowia w Wierzbnie, Wierzbno 2, 32-104 Koniusza, tel. 12 386 92 99 ( rejestracja w godzinach pracy ośrodka )
  • SP ZOZ Proszowice, ul. Kopernika 13, 32-100 Proszowice – tel. 12 386 51 19 (rejestracja w godzinach 10.00 do 12:00 od poniedziałku do piątku)

 

Zapisy na szczepienia prowadzone są:

  • od 15 STYCZNIA 2021 r. -> OSOBY, KTÓRE UKOŃCZYŁY 80 ROK ŻYCIA
  • od 22 STYCZNIA 2021 r. -> OSOBY, KTÓRE UKOŃCZYŁY 70 ROK ŻYCIA

 

Zapisać na szczepienie można się na 4 sposoby: 

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień:
  • SP ZOZ Proszowice – tel. 12 386 51 19 
  • Ośrodek Zdrowia Wierzbno – tel. 12 386 92 99 

 

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  1. Poprzez stronę GOV.PL/SZCZEPIMYSIE

 

Terminy szczepień:

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym w terminach, które zostaną zakomunikowane przez Ministra Zdrowia.

Od 15 STYCZNIA zostanie też uruchomiony formularz chęci szczepienia się osób powyżej 18. roku życia, który będzie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

 

Ważna informacja dla pacjentów niepełnosprawnych, w podeszłym wieku oraz mających trudności w dostępie do punktów szczepień przeciwko COVID-19:

Gmina Koniusza zapewnia bezpłatny transport do tych punktów. 

 

Transport jest przeznaczony dla osób:

– posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
– mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

 

W tym celu należy zgłosić się do Koordynatora ds. szczepień przeciwko COVID-19 – działającym w urzędzie gminy.

 

Informacje i pomoc w sprawach związanych ze szczepieniami można uzyskać w przychodniach, oraz  u Koordynatora ds. szczepień przeciwko COVID-19 – działającym w urzędzie gminy lub telefonicznie pod numerem telefonu (12) 386 91 00 wew. 23  od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00–15:00 

Adres poczty elektronicznej: gmina@koniusza.pl.