Zakończenie Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków z Gminy Koniusza.

W niedzielę 17 marca 2019 roku zakończył się 7- dniowy Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków-ratowników jednostek OSP z terenu naszej gminy.

Druhowie po 66 godzinach odbytych zajęć teoretycznych i ćwiczeniach praktycznych przystąpili do egzaminu, który składał się z dwóch części: pisemnego testu wyboru i działań praktycznych w sytuacjach inscenizowanych przez lekarzy oceniających prawidłowość podejmowanych działań ratowniczych. Strażacy ćwiczyli na pozorantach i fantomach z wykorzystaniem wyposażenia torby ratowniczej PSP R-1, automatycznych defibrylatorów AED, desek ortopedycznych i użyciem tlenu medycznego.

Kurs KPP z wynikiem pozytywnym ukończyło 30 strażaków z jednostek OSP:
Biórków Mały – 1 osoba, Czernichów – 2 osoby, Dalewice – 3 osoby, Gnatowice – 5 osób, Polekarcice – 3 osoby, Posądza – 3 osoby, Przesławice – 8 osób, Wronin – 5 osób.

Egzamin recertyfikacyjny zaliczyło 5 druhów (OSP: Biórków Wielki – 1, Polekarcice – 1, Wierzbno – 3).

Zajęcia odbywały się w Domu Ludowym w Polekarcicach. Dziękujemy druhom gospodarzom za pomoc organizacyjną i kulinarną. Kurs przeprowadziła na bardzo wysokim poziomie firma „MED.-POŻ” Szkolenia Usługi Andrzej Żaba. Koszty Kursu finansowała Gmina Koniusza i jednostki OSP.

Gratulujemy wszystkim pomyślnego zdania egzaminu i życzymy aby zdobyta wiedza i nabyte umiejętności ratownicze służyły w razie potrzeby wszystkim mieszkańcom gminy.