OCZYSZCZACZE POWIETRZA DLA PRZEDSZKOLI

 
Do przedszkoli na terenie całej małopolski trafią oczyszczacze powietrza ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Oczyszczacze trafią do tych gmin które wyraziły chęć ich otrzymania. Do Gminy Koniusza trafi aż 10 takich urządzeń – największa liczba pośród gmin Powiatu Proszowickiego. Zostaną one umieszczone w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Oczyszczacze będą przekazane placówką nieodpłatnie na własność.
 
Mimo, że obecnie poza sezonem grzewczym jakoś powietrza w naszym rejonie jest względnie dobra, nie należy zapominać o problemach z zanieczyszczeniem które występują w okresie jesienno-zimowym. Dlatego tak ważne jest aby działać w tym zakresie wielotorowo – już teraz przypominamy mieszkańcom, że bardzo ważny jest sama jakość spalanego paliwa jak i sposób rozpalania pieca. Urząd Gminy prowadzi także działania mające na celu wsparcie wymiany pieców na bardziej ekologiczne jednostki, jak i inwestycji w odnawialne źródła energii.
 
Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego wpisuję się w pozostałe prowadzone działania i pozwoli chociaż częściowo poprawić jakość powietrza, którym oddychają dzieci, a są one najbardziej wrażliwe na zanieczyszczenia (nawet jeśli jest to tylko czas w którym przebywają w przedszkolu).